Şirket Profili
 ALCE, İstanbul/Türkiye’de 90’lı yıllarda kurulmuş ve gelişimine inşaat sektöründe başlamıştır Yenilikçi teknolojilere sahip uzun vadeli programlar, şirket organizasyonu ve performansı, şirketin yapısal plan büyümesini gerek yurt içinde, gerekse de yurtdışında hızlandırmıştır. Bugün, ALCE, Dubai, Katar ve Kırgızistan’da tasarım ve finansman gelişimi dâhil, bina ve inşaat mühendisliği işleri alanında tam anlamıyla uzman şubelere sahip bulunmaktadır.

Şirket, ilk olarak,  1926’dan beri dünya çapındaki binalar için sayısız cam ve metal zarf üretmiş olan dünyaca ünlü mühendislik şirketi MERO-TSK GmbH&Co ile işbirliğine gitmiştir. Bu işbirliği sayesinde, ALCE, eşsiz yapılara imzasını atmıştır.  Bir süre sonra, şirket, mühendislik kavramının son yeniliği olan hafif yapılara yatırım yapmıştır.  Bu bağlamda, önemli projeler gerçekleştirilmiştir.     

ALCE’nin diğer bölümü, asma tavan, erişim katları, yerleştirilebilir bölme sistemleri ve karo halı gibi iç mekan ürünleri sağlayarak bina sektörüne destek olan “ürün pazarlama departmanı’’dır. Amaç, akıllı dekorasyon fikirlerinin gereksinimlerini karşılamak ve gerek ihracatla gerekse de yüksek kalite standartlarla üretim yaparak piyasaya yepyeni çözümler sunmaktır. ALCE, iç mekân malzemelerini ihraç edip ürettikten sonra, 2001 yılında, dış mekândan iç mekâna olan projelere yönelik tam kapsamlı mimari hizmetler sunmak amacıyla “iç tasarım & dekorasyon departmanı’’nı kurmuştur.     

ALCE, en sonunda, 2002 yılında, değişik inşaat alanlarında kazanmış olduğu deneyimle, genel müteahhitlik işlerine girişmiştir. Tek bir tedarikçi tarafından sağlanan geniş kapsamlı deneyim, kullanılan malzemelerin yüksek kalitesi ve profesyonel bir proje yönetimi, yüksek seviyede kalite anlayışına katkıda bulunur. ALCE, bizlerin ve müşterilerimizin gurur duyabilecekleri binaları teslim etme konusunda kanıtlanmış bir üne sahiptir. Başarımızın temeli, anlayışa olan sadakatimiz ve müşterilerimizin gereksinimlerini karşılama taahhüdümüzdür. Bunu, deneyimli ve işine son derece bağlı yönetim ekibimiz, deneyimli arazi ekibimiz ve personelimizin geleneksel kabiliyetleri, inşaat malzemelerinin ve yöntemlerinin yenilikçi biçimde kullanılması ile proje planlama ve maliyet kontrolüne ilişkin modern teknikler sayesinde başarmaktayız.   

ALCE’nin faaliyetleri şu şekilde özetlenebilir:
  • Arazi Geliştirme
  • Genel Müteahhitlik        
  • Cephe & Kaplama Sistemleri
  • Asma-Germe Sistemleri
  • İç Tasarım & Dekorasyon
 
 
 
 


 

Copyright 2008 Alce All rights reserved